Tradycyjna kuchnia żydowska

MANDRAGORA

ZAPRASZAMY!!!

Zapraszamy od 10:00 na pyszne śniadanie, aromatyczną kawę i cieplutkie cebularze z pieca...

ŻYDOWSKA RESTAURACJA MANDRAGORA

Niezwykła podróż w głąb kultury i tradycji żydowskiej, przeplatanej z historią przedwojennego Lublina

Mandragora jest jak żydowski dom, w którym atmosfera rodzinności, serdeczności, przyjaźni i miłości jest czymś naturalnym. Sercem kuchni jest tradycja, historia dania i szacunek do produktu. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie są dumą wszystkich żydowskich kobiet oraz fundamentem Restauracji. Karta menu otwiera drzwi do zwykłego żydowskiego domu, a w nim szczególną rolę odrywa kuchnia. Przepełniona tradycją, historią i symboliką, a jej smaki przywołują tęsknotę za światem, który przeminął.

Oferta

TRADYCYJNA KUCHNIA ŻYDOWSKA 


Kuchnia żydowska przepełniona jest symboliką, a każde danie nawiązuje do świąt lub wydarzeń z historii ludu Izraela. Dlatego w menu znalazły się m.in. dania z karpia, które obowiązkowo goszczą na stołach w szabat oraz w święto Rosz Haszana i Pesah, podawane są w galarecie z rodzynkami, migdałami, marchewką. Jest i czulent - danie serwowane na zakończenie szabatu. Królową żydowskiego stołu jest gęsina – pieczona z jabłuszkami na złocisty kolor, duszone wątróbki i gęsi smalec.

PIEKARNIA & MAŁA MANUFAKTURA


W kuchni żydowskiej zawsze najważniejszy był chleb.

Już od samego rana kuchnia Mandragory pachnie pieczywem. Tu na miejscu pieczemy cebularze, chałki, bejgele. Wszystkie nasze wypieki przygotowywane są na bazie tradycyjnych przedwojennych receptur i wyłącznie z najlepszych oraz najbardziej naturalnych składników spożywczych.

 

Zasmakuj !

MUZYKA NA ŻYWO


Mandragora to także miejsce, w którym będziecie mogli posłuchać muzyki na żywo. Jesteśmy jedyną restauracją na lubelskim starym mieście, w której organizowane są koncerty muzyki klezmerskiej. Dźwięki tradycyjnych klezmerskich instrumentów przeniosą Państwa w czasie i pozwolą zanurzyć się w fascynującej atmosferze przedwojennego żydowskiego Lublina.

Kuchnia żydowska od kuchni.

Kuchnią żydowską rządzi kaszrut, czyli spis reguł zawartych w Torze dotyczących tego, co można spożywać i w jaki sposób przyrządzane powinno być jedzenie. Nasza restauracja nie jest resturacją koszerną. Dania serwowane w Mandragorze oparte są na ponad stuletnich recepturach, z zachowaniem kilku zasad z kaszrutu jak na przykład: podział pokarmów na mięsne, mleczne i neutralne, nie przechowujemy ich razem i pilnujemy, aby pod żadnym pozorem się nie stykały. Nigdy też nie podajemy wieprzowiny i nie łączymy mleka z mięsem, a niektóre produkty używane w naszych daniach wybieramy z listy koszerności publikowanej przez lokalną Gminę Żydowską. Koszerne wina, herbaty i dodatki spożywcze sprowadzamy prosto z Izraela. Dla gości, którzy wymagają restrykcyjnego przestrzegania zasad koszerności mamy do zaproponowania pakiety koszerne ( produkt mrożony ) przygotowane przez koszerną firmę z Łodzi. 

ZOBACZ MENU

żydowska restauracja Lublin
żydowska restauracja

Wieczory szabasowe z muzyką klezmerską na żywo

By przybliżyć Państwu pełną fascynujących tradycji kulturę żydowską, w Mandragorze regularnie organizujemy wieczory szabasowe z muzyką klezmerską wykonywaną na żywo. Gościmy u siebie najlepsze kapele żydowskie w Lublinie, dzięki czemu każdy wieczór szabasowy jest niezapomnianym muzycznym przeżyciem. Ponadto w naszej żydowskiej restauracji znajdziecie Państwo niewielki sklepik, w którym będziecie mogli zaopatrzyć się w płyty z klezmerską muzyką.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MANDRAGORA CATERING

Dania z tradycyjnej żydowskiej restauracji w Twoim domu lub biurze

Naszej kuchni możecie skosztować Państwo nie tylko w naszej restauracji na starym mieście w Lublinie, ale też w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Bez względu na to, czy jest to kameralna uroczystość w domu, przyjęcie w ogrodzie, spotkanie firmowe, czy impreza tematyczna, z największą przyjemnością przygotujemy i przywieziemy zamówione przez Państwa posiłki. Dodatkowo organizujemy pokazy kuchni koszernej, a dla dzieci – spotkania z kulturą żydowską. Zapraszamy!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wyróżnienia dla nas:

Gault&Millau

Gault&Millau

Żółty przewodnik Gault&Millau powstał ponad 50 lat temu we Francji. Dyktuje trendy kulinarne w kilkunastu krajach świata i jest ogólnoświatowym źródłem informacji o tym, gdzie warto jeść. Najlepsze restauracje wyróżniane są kucharskimi czapkami Q. Ich liczba wskazuje na rangę restauracji i poziom serwowanych dań. Gault&Millau Polska wydaje przewodnik od 2015 roku - przybliża najlepsze restauracje w kraju, ciekawe miejsca noclegowe oraz poleca najlepsze lokalne produkty. Każdego roku zespół kilkunastu całkowicie anonimowych inspektorów skrupulatnie ocenia około tysiąca miejsc w Polsce. Do przewodnika trafia mniej niż połowa i są to prawdziwe „perły gastronomiczne”.

MIEJSCE INSPIRACJI

miejsce inspiracji

MIEJSCE INSPIRACJI to prestiżowy tytuł przyznany podmiotom z branży HoReCa, które poprzez swoja ofertę, wystrój wnętrza i działalność tworzą niezwykły klimat charakterystyczny dla Lublina. Gwarancja gościnnego przyjęcia, regionalne składniki w starannie przygotowanych potrawach oraz inicjatywy przybliżające dawna historie i współczesny obraz miasta pozwalają odkryć inspirującą osobowość Lublina.

APARTAMENT 22 - NOCLEG NA STARYM MIEŚCIE W LUBLINIE

Gościom spoza miasta oferujemy również możliwość noclegu na lubelskim starym mieście. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy elegancki i klimatyczny apartament przy samym staromiejskim rynku, tuż obok restauracji. To doskonała okazja, aby dobrze i smacznie zjeść, bliżej poznać żydowską kulturę i jednocześnie wypocząć w komfortowych warunkach. Jeśli szukacie Państwo hotelu na starym mieście w Lublinie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą noclegową.

Żydowska Restauracja Mandragora
ul. Rynek 9
Stare Miasto, Lublin

poniedziałek - czwartek i niedziela:
10:00 - 22:00
szabat/piątek - sobota:
10:00 - 24:00
śniadania serwujemy codziennie od 10:00 do 11.30

ZAPRASZAMY DO NASZEGO ZESPOŁU!