Nasze wielkie żydowskie wesele

Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które zaprasza publiczność festiwalową do wspólnego świętowania. Wydarzenie przyciąga setki mieszkańców, turystów i pasjonatów Lublina, którzy poszukują autentycznych i niezwykłych emocji jakie zapewnia to unikalne przedsięwzięcie realizowane w scenerii Starego Miasta. Wydarzenie zostało okrzyknięte przez media wyjątkowym festiwalem!

 

            Jak co roku ideą projektu jest przybliżenie poprzez muzykę i kuchnię tradycji przedwojennych Żydów z Lublina, to lekcja historii o naszym mieście, zwanym niegdyś Małą Jerozolimą.  W tym roku po raz pierwszy impreza przybierze charakter typowego wesela żydowskiego – zasiadanej uroczystości. Zadaniem naszym jest by Goście w pełni poczuli się jak goście weselni, stąd podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu niezwykłej formy organizacji wydarzenia przy stole przeznaczonym dla blisko 100 osób (strefa biletowana) oraz miejsca dla widowni (strefa bezpłatna). Głównym punktem będą oczywiście zaślubiny pod chuppą poprzedzone barwnym korowodem z Bramy Grodzkiej.

Inscenizacja ślubu żydowskiego rozpocznie się korowodem o godzinie 18:00 z Bramy Grodzkiej , a śpiewając wspólnie weselną pieśń Simon Tov Mazal Tov! zebrani goście będą towarzyszyli Panu Młodemu  aż do chuppy ( baldachimu pod którym odbędą się zaślubiny ), zaś ostatecznie orkiestra dęta poprowadzi korowód do ulicy Złotej. 

 

Na kolejną edycję naszego wielkiego żydowskiego wesela zapraszamy

5 SIERPNIA 2018 godz.18.00

Żydowska Restauracja Mandragora
ul. Rynek 9
Stare Miasto, Lublin

poniedziałek - czwartek i niedziela:
10:00 - 22:00
szabat/piątek - sobota:
10:00 - 24:00
śniadania serwujemy codziennie od 10:00 do 11.30